Stackpole Electronics Inc. RSF1JB330K
RSF1JB330K picture photo
Mfg. Part Number
RSF1JB330K
Brief Description
RES MO 1W 330K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF1JB330K.pdf
Availability of RSF1JB330K
QUANTITY
RSF1JB330K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1JB330K
Internal Part NumberEIS-RSF1JB330K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1JB330K
Related LinksRSF1J, RSF1JB330K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1JB330K Details Description
Related parts for RSF1JB330K
IC REG BUCK 12V 1A TO263-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA datasheet.pdf
RECEPT WRAPOST .015-.025" .510" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14SOIC datasheet.pdf
FUSE DISTRIBUTION BLOCK COVER 1P datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf