Stackpole Electronics Inc. RSF1JT22K0
RSF1JT22K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1JT22K0
Brief Description
RES MO 1W 22K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF1JT22K0.pdf
Availability of RSF1JT22K0
QUANTITY
RSF1JT22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1JT22K0
Internal Part NumberEIS-RSF1JT22K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1JT22K0
Related LinksRSF1J, RSF1JT22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1JT22K0 Details Description
Related parts for RSF1JT22K0
IC COMPRTR DUAL 0-70DEG C 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X4 R/G,R/G,R/G datasheet.pdf
RES 0.31 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 400PF 15KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf