Yageo RSF200JB-73-100K
RSF200JB-73-100K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-100K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-100K.pdf
Availability of RSF200JB-73-100K
QUANTITY
RSF200JB-73-100K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-100K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-100K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-100K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-100K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-100K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-100K
IC REG LDO 5V 0.3A TO252-5 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 2.4K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 162.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP7655 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 9GHZ 0-DIESALE datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf