Yageo RSF200JB-73-15R
RSF200JB-73-15R picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-15R
Brief Description
RES 15 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-15R.pdf
Availability of RSF200JB-73-15R
QUANTITY
RSF200JB-73-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-15R
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-15R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-15R
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-15R Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-15R Details Description
Related parts for RSF200JB-73-15R
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 963 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 5.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.51UF RADIAL datasheet.pdf