Yageo RSF200JB-73-180K
RSF200JB-73-180K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-180K
Brief Description
RES 180K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-180K.pdf
Availability of RSF200JB-73-180K
QUANTITY
RSF200JB-73-180K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-180K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-180K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-180K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-180K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-180K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-180K
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SSD 112GB 2.5" SATA datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM AC2W NPN-NC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB CP datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 3000 Gates, 217MHz, PQCC84 IC datasheet.pdf