Yageo RSF200JB-73-200K
RSF200JB-73-200K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-200K
Brief Description
RES 200K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-200K.pdf
Availability of RSF200JB-73-200K
QUANTITY
RSF200JB-73-200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-200K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-200K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-200K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-200K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-200K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-200K
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 24AWG STRANDED 300M datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,RED,X,GRN datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 180MA 11.2 OHM datasheet.pdf
DSUB 9W4 M SOD NMB G50 datasheet.pdf
CONN GUIDE PLATE datasheet.pdf
FUNNEL PLATE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf