Yageo RSF200JB-73-360K
RSF200JB-73-360K picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-360K
Brief Description
RES 360K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-360K.pdf
Availability of RSF200JB-73-360K
QUANTITY
RSF200JB-73-360K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-360K
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-360K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-360K
Related LinksRSF200JB, RSF200JB-73-360K Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-360K Details Description
Related parts for RSF200JB-73-360K
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SSOP datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR TRPL 20-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W SMBJ datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 250V 2.0A datasheet.pdf