Yageo RSF200JB-73-4R3
RSF200JB-73-4R3 picture photo
Mfg. Part Number
RSF200JB-73-4R3
Brief Description
RES 4.3 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF200JB-73-4R3.pdf
Availability of RSF200JB-73-4R3
QUANTITY
RSF200JB-73-4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF200JB-73-4R3
Internal Part NumberEIS-RSF200JB-73-4R3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF200JB-73-4R3
Related LinksRSF200J, RSF200JB-73-4R3 Datasheet, Yageo Distributor
RSF200JB-73-4R3 Details Description
Related parts for RSF200JB-73-4R3
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FFC/SL HAWK datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf