Stackpole Electronics Inc. RSF2GB11R0
RSF2GB11R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSF2GB11R0
Brief Description
RES MO 2W 11 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSF2GB11R0.pdf
Availability of RSF2GB11R0
QUANTITY
RSF2GB11R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2GB11R0
Internal Part NumberEIS-RSF2GB11R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2GB11R0
Related LinksRSF2G, RSF2GB11R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2GB11R0 Details Description
Related parts for RSF2GB11R0
IC DAC V-OUT +5V 14BIT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 T/H datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 9POS 1MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 6800 PF 5% 2000VDC datasheet.pdf