Stackpole Electronics Inc. RSF2JT200K
RSF2JT200K picture photo
Mfg. Part Number
RSF2JT200K
Brief Description
RES MO 2W 200K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF2JT200K.pdf
Availability of RSF2JT200K
QUANTITY
RSF2JT200K Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF2JT200K
Internal Part NumberEIS-RSF2JT200K
Standard Package1,000
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF2JT200K
Related LinksRSF2J, RSF2JT200K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF2JT200K Details Description
Related parts for RSF2JT200K
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 22UF 20% 6.3V 1210 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf