Stackpole Electronics Inc. RSF3JT430R
RSF3JT430R picture photo
Mfg. Part Number
RSF3JT430R
Brief Description
RES MO 3W 430 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF3JT430R.pdf
Availability of RSF3JT430R
QUANTITY
RSF3JT430R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF3JT430R
Internal Part NumberEIS-RSF3JT430R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF3JT430R
Related LinksRSF3J, RSF3JT430R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF3JT430R Details Description
Related parts for RSF3JT430R
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS STR 30GOLD T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FILTER 16-QSOP datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM RECESSED WHT datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 500A 24V datasheet.pdf
IC AMPLIFIER DBL 870MHZ H02 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS POTTING W/SKTS datasheet.pdf
EMITTER UV 405NM 1A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf