Sullins Connector Solutions RSM10DTMT-S664
RSM10DTMT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RSM10DTMT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
RSM10DTMT-S664.pdf
Availability of RSM10DTMT-S664
QUANTITY
RSM10DTMT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM10DTMT-S664
Internal Part NumberEIS-RSM10DTMT-S664
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM10DTMT-S664
Related LinksRSM10DT, RSM10DTMT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM10DTMT-S664 Details Description
Related parts for RSM10DTMT-S664
IDC CABLE - MSR26K/MC26F/MPR26K datasheet.pdf
CASE PLASTIC GM 14.85"LX12.15"W datasheet.pdf
IC OCT TRNSP D-TYP LATCH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SM6 datasheet.pdf
INSERT TOOL 4X25 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
6 GHz Fractional-N Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf