Vishay/Vitramon VJ0603D111GLXAJ
VJ0603D111GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111GLXAJ
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111GLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D111GLXAJ
QUANTITY
VJ0603D111GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111GLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111GLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D111GLXAJ
TRANS NPN/PNP 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 3.61KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CIR 48C 48#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf