Sullins Connector Solutions RSM12DRSN-S288
RSM12DRSN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RSM12DRSN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RSM12DRSN-S288.pdf
Availability of RSM12DRSN-S288
QUANTITY
RSM12DRSN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM12DRSN-S288
Internal Part NumberEIS-RSM12DRSN-S288
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM12DRSN-S288
Related LinksRSM12DR, RSM12DRSN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM12DRSN-S288 Details Description
Related parts for RSM12DRSN-S288
CONN HEADER VERT 8POS PCB TIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W SNGL 48V 12V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf