Sullins Connector Solutions RSM15DTKT-S288
RSM15DTKT-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RSM15DTKT-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
RSM15DTKT-S288.pdf
Availability of RSM15DTKT-S288
QUANTITY
RSM15DTKT-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM15DTKT-S288
Internal Part NumberEIS-RSM15DTKT-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM15DTKT-S288
Related LinksRSM15DT, RSM15DTKT-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM15DTKT-S288 Details Description
Related parts for RSM15DTKT-S288
IDC CABLE - MCF16K/MC16G/X datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 4POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf