Sullins Connector Solutions RSM30DRMT
RSM30DRMT picture photo
Mfg. Part Number
RSM30DRMT
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156 WW
Datasheet Download
RSM30DRMT.pdf
Availability of RSM30DRMT
QUANTITY
RSM30DRMT Order Process
Ship out your order
Specifications of RSM30DRMT
Internal Part NumberEIS-RSM30DRMT
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSM30DRMT
Related LinksRSM3, RSM30DRMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSM30DRMT Details Description
Related parts for RSM30DRMT
THERMISTOR GLASS 30K OHM DO-35 datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS MALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PSRAM 8MBIT 70NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 5"XNH A MED datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 PG29 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf