Stackpole Electronics Inc. RSMF12FTR100
RSMF12FTR100 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12FTR100
Brief Description
RES MO 1/2W 0.1 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12FTR100.pdf
Availability of RSMF12FTR100
QUANTITY
RSMF12FTR100 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12FTR100
Internal Part NumberEIS-RSMF12FTR100
Standard Package5,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12FTR100
Related LinksRSMF12, RSMF12FTR100 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12FTR100 Details Description
Related parts for RSMF12FTR100
HANDLE INSTR OCAL 4"DIA ALUM datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 105MA 7.4 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.7 OHM 0404 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 6A SOT223 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA SC70-8 datasheet.pdf
BOARD PERSONALITY S12H datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 70 POS STAG datasheet.pdf