Stackpole Electronics Inc. RSMF12GT10R0
RSMF12GT10R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12GT10R0
Brief Description
RES MO 1/2W 10 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12GT10R0.pdf
Availability of RSMF12GT10R0
QUANTITY
RSMF12GT10R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12GT10R0
Internal Part NumberEIS-RSMF12GT10R0
Standard Package5,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12GT10R0
Related LinksRSMF12, RSMF12GT10R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12GT10R0 Details Description
Related parts for RSMF12GT10R0
CAP ALUM 3900UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CONTROLLR LI-ION 4.25V 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/16/180LH SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf