Stackpole Electronics Inc. RSMF12JBR750
RSMF12JBR750 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JBR750
Brief Description
RES MO 1/2W 0.75 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12JBR750.pdf
Availability of RSMF12JBR750
QUANTITY
RSMF12JBR750 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JBR750
Internal Part NumberEIS-RSMF12JBR750
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JBR750
Related LinksRSMF12, RSMF12JBR750 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JBR750 Details Description
Related parts for RSMF12JBR750
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC DSP 16/32B 400MHZ 168CSPBGA datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 1700-2000MHZ 3DB datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 18POS datasheet.pdf