Stackpole Electronics Inc. RSMF12JT3R60
RSMF12JT3R60 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JT3R60
Brief Description
RES MO 1/2W 3.6 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12JT3R60.pdf
Availability of RSMF12JT3R60
QUANTITY
RSMF12JT3R60 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JT3R60
Internal Part NumberEIS-RSMF12JT3R60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JT3R60
Related LinksRSMF12, RSMF12JT3R60 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JT3R60 Details Description
Related parts for RSMF12JT3R60
REG SW 1.0V 14A VERT 12SIP datasheet.pdf
SPACER GREY .2" FOR A7D BACK MT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf