Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-34-C1-R0
ATS-10A-34-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10A-34-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM
Datasheet Download
ATS-10A-34-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10A-34-C1-R0
QUANTITY
ATS-10A-34-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10A-34-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10A-34-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10A-34-C1-R0
Related LinksATS-10A-, ATS-10A-34-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10A-34-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10A-34-C1-R0
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
JT 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
GT 7C 7#12 PIN RECP WALL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO252 datasheet.pdf