Stackpole Electronics Inc. RSMF12JT820R
RSMF12JT820R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JT820R
Brief Description
RES MO 1/2W 820OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF12JT820R.pdf
Availability of RSMF12JT820R
QUANTITY
RSMF12JT820R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JT820R
Internal Part NumberEIS-RSMF12JT820R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JT820R
Related LinksRSMF12, RSMF12JT820R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JT820R Details Description
Related parts for RSMF12JT820R
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf