Stackpole Electronics Inc. RSMF12JTR360
RSMF12JTR360 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12JTR360
Brief Description
RES MO 1/2W 0.36 OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12JTR360.pdf
Availability of RSMF12JTR360
QUANTITY
RSMF12JTR360 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12JTR360
Internal Part NumberEIS-RSMF12JTR360
Standard Package5,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.36
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12JTR360
Related LinksRSMF12, RSMF12JTR360 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12JTR360 Details Description
Related parts for RSMF12JTR360
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208CQFP datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMK04100 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf