Stackpole Electronics Inc. RSMF1FB46R4
RSMF1FB46R4 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1FB46R4
Brief Description
RES MO 1W 46.4 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1FB46R4.pdf
Availability of RSMF1FB46R4
QUANTITY
RSMF1FB46R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1FB46R4
Internal Part NumberEIS-RSMF1FB46R4
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1FB46R4
Related LinksRSMF1, RSMF1FB46R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1FB46R4 Details Description
Related parts for RSMF1FB46R4
RES 2.2 OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
BUFFER DUAL LVPECL 3.3V 8VSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A TO39 datasheet.pdf