Stackpole Electronics Inc. RSMF1FB6K19
RSMF1FB6K19 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1FB6K19
Brief Description
RES MO 1W 6.19K OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1FB6K19.pdf
Availability of RSMF1FB6K19
QUANTITY
RSMF1FB6K19 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1FB6K19
Internal Part NumberEIS-RSMF1FB6K19
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1FB6K19
Related LinksRSMF1, RSMF1FB6K19 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1FB6K19 Details Description
Related parts for RSMF1FB6K19
RES 10K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC QUAD LINE RCVR LP 14-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR W682388 datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf