Stackpole Electronics Inc. RSMF1FB78R7
RSMF1FB78R7 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1FB78R7
Brief Description
RES MO 1W 78.7 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1FB78R7.pdf
Availability of RSMF1FB78R7
QUANTITY
RSMF1FB78R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1FB78R7
Internal Part NumberEIS-RSMF1FB78R7
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1FB78R7
Related LinksRSMF1, RSMF1FB78R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1FB78R7 Details Description
Related parts for RSMF1FB78R7
CONN 2MM HM RCPT 125POS R/A GOLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 47.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 7"X5" BLCK/OR datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
IC FPGA 209 I/O 256VFBGA datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S PLUG AN datasheet.pdf
24-bit, 96kHz ADC with 4 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf