Stackpole Electronics Inc. RSMF1FB887R
RSMF1FB887R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1FB887R
Brief Description
RES MO 1W 887 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1FB887R.pdf
Availability of RSMF1FB887R
QUANTITY
RSMF1FB887R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1FB887R
Internal Part NumberEIS-RSMF1FB887R
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1FB887R
Related LinksRSMF1, RSMF1FB887R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1FB887R Details Description
Related parts for RSMF1FB887R
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V datasheet.pdf
IGBT 600V 17A 70W D2PAK datasheet.pdf
RES 7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HOUSING 3 POS FOR PIN datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 821 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf