Stackpole Electronics Inc. RSMF1GT1R00
RSMF1GT1R00 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1GT1R00
Brief Description
RES MO 1W 1 OHM 2% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1GT1R00.pdf
Availability of RSMF1GT1R00
QUANTITY
RSMF1GT1R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1GT1R00
Internal Part NumberEIS-RSMF1GT1R00
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1GT1R00
Related LinksRSMF1, RSMF1GT1R00 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1GT1R00 Details Description
Related parts for RSMF1GT1R00
GROMMET 0.875" RUBBER BLACK datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 28MLP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED 3MM GRN DIFF BI-LEVEL datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V datasheet.pdf