Stackpole Electronics Inc. RSMF1GT2K20
RSMF1GT2K20 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1GT2K20
Brief Description
RES METAL OX 1W 2.2K OHM 2% AXL
Datasheet Download
RSMF1GT2K20.pdf
Availability of RSMF1GT2K20
QUANTITY
RSMF1GT2K20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1GT2K20
Internal Part NumberEIS-RSMF1GT2K20
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1GT2K20
Related LinksRSMF1, RSMF1GT2K20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1GT2K20 Details Description
Related parts for RSMF1GT2K20
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE GPC TO CV 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC 5PK CARD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf