Stackpole Electronics Inc. RSMF1JB47R0
RSMF1JB47R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JB47R0
Brief Description
RES METAL OX 1W 47 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF1JB47R0.pdf
Availability of RSMF1JB47R0
QUANTITY
RSMF1JB47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JB47R0
Internal Part NumberEIS-RSMF1JB47R0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JB47R0
Related LinksRSMF1, RSMF1JB47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JB47R0 Details Description
Related parts for RSMF1JB47R0
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 24S+3ACP datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
RES 0.976 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 36POS datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 1A datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf