Stackpole Electronics Inc. RSMF1JT3K30
RSMF1JT3K30 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF1JT3K30
Brief Description
RES MO 1W 3.3K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF1JT3K30.pdf
Availability of RSMF1JT3K30
QUANTITY
RSMF1JT3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF1JT3K30
Internal Part NumberEIS-RSMF1JT3K30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF1JT3K30
Related LinksRSMF1, RSMF1JT3K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF1JT3K30 Details Description
Related parts for RSMF1JT3K30
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1FU/78 AR UC datasheet.pdf
KIT EVAL FOR WLS1271L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf