Stackpole Electronics Inc. RSMF2FBR150
RSMF2FBR150 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FBR150
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.15 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FBR150.pdf
Availability of RSMF2FBR150
QUANTITY
RSMF2FBR150 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FBR150
Internal Part NumberEIS-RSMF2FBR150
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FBR150
Related LinksRSMF2, RSMF2FBR150 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FBR150 Details Description
Related parts for RSMF2FBR150
IC FLASH 64MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN PIN SIZE 5 ARINC 404/600 AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 23.59296MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 640K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 5.21MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 300VAC AXIAL datasheet.pdf