Stackpole Electronics Inc. RSMF2FBR200
RSMF2FBR200 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FBR200
Brief Description
RES METAL OX 2W 0.2 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FBR200.pdf
Availability of RSMF2FBR200
QUANTITY
RSMF2FBR200 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FBR200
Internal Part NumberEIS-RSMF2FBR200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FBR200
Related LinksRSMF2, RSMF2FBR200 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FBR200 Details Description
Related parts for RSMF2FBR200
IC REG LDO ADJ 5A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 821 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CABLE RS-232 SERIEL 9PHAN HUN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf