Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT27R4
RSMF2FT27R4 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT27R4
Brief Description
RES METAL OX 2W 27.4 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT27R4.pdf
Availability of RSMF2FT27R4
QUANTITY
RSMF2FT27R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT27R4
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT27R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT27R4
Related LinksRSMF2, RSMF2FT27R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT27R4 Details Description
Related parts for RSMF2FT27R4
CAP POLYMER 150UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
EBBI 50D VT PLUG 30 SAU 80POS datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 529FCBGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf