Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT34R0
RSMF2FT34R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT34R0
Brief Description
RES METAL OX 2W 34 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT34R0.pdf
Availability of RSMF2FT34R0
QUANTITY
RSMF2FT34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT34R0
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT34R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT34R0
Related LinksRSMF2, RSMF2FT34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT34R0 Details Description
Related parts for RSMF2FT34R0
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
762 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
VC-K-KV-PG16 9/15 datasheet.pdf
IC REG CCR 45V 60MA DPAK datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SMT 6MM datasheet.pdf
JT 11C 11#16 PIN WALL RECP datasheet.pdf
AB 3C 3#8 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 22 UF 20% 50 V datasheet.pdf