Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT383R
RSMF2FT383R picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT383R
Brief Description
RES METAL OX 2W 383 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT383R.pdf
Availability of RSMF2FT383R
QUANTITY
RSMF2FT383R Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT383R
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT383R
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT383R
Related LinksRSMF2, RSMF2FT383R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT383R Details Description
Related parts for RSMF2FT383R
CONN HEADER VERT 4POS .100 TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 8.5A TO220 datasheet.pdf
MODEM RF 900MHZ RS232/485 W/ACC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 185MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf