Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT3R92
RSMF2FT3R92 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT3R92
Brief Description
RES METAL OX 2W 3.92 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT3R92.pdf
Availability of RSMF2FT3R92
QUANTITY
RSMF2FT3R92 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT3R92
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT3R92
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT3R92
Related LinksRSMF2, RSMF2FT3R92 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT3R92 Details Description
Related parts for RSMF2FT3R92
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1200W datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 17POS 2MM T/H datasheet.pdf
CHASSIS 8X16.6X5.25" BLACK datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 12DSBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD128 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C032FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
UNI SEAL PG21 MN 18, MX 21 MM BR datasheet.pdf