Stackpole Electronics Inc. RSMF2FT80R6
RSMF2FT80R6 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2FT80R6
Brief Description
RES METAL OX 2W 80.6 OHM 1% AXL
Datasheet Download
RSMF2FT80R6.pdf
Availability of RSMF2FT80R6
QUANTITY
RSMF2FT80R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2FT80R6
Internal Part NumberEIS-RSMF2FT80R6
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2FT80R6
Related LinksRSMF2, RSMF2FT80R6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2FT80R6 Details Description
Related parts for RSMF2FT80R6
EVAL MOD FOR TLC2552 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5.5A SOT23F-3 datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 3X457.2MM SQ datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 35A 500VAC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf