Stackpole Electronics Inc. RSMF2GT91R0
RSMF2GT91R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2GT91R0
Brief Description
RES METAL OX 2W 91 OHM 2% AXL
Datasheet Download
RSMF2GT91R0.pdf
Availability of RSMF2GT91R0
QUANTITY
RSMF2GT91R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2GT91R0
Internal Part NumberEIS-RSMF2GT91R0
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2GT91R0
Related LinksRSMF2, RSMF2GT91R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2GT91R0 Details Description
Related parts for RSMF2GT91R0
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 4POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IC PLL W/VCO HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
2A 8SOIC EXP MTL DUAL IN/NON-INV datasheet.pdf
LENS CLEAR GREEN EMF 18X18MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf