Stackpole Electronics Inc. RSMF2JT2K70
RSMF2JT2K70 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JT2K70
Brief Description
RES MO 2W 2.7K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSMF2JT2K70.pdf
Availability of RSMF2JT2K70
QUANTITY
RSMF2JT2K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JT2K70
Internal Part NumberEIS-RSMF2JT2K70
Standard Package2,500
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF2JT2K70
Related LinksRSMF2, RSMF2JT2K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF2JT2K70 Details Description
Related parts for RSMF2JT2K70
WIRE SADDLE-SNAP RIVET 1.31" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 37 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YLW DIFF datasheet.pdf