Stackpole Electronics Inc. RSMF2JT3K30
RSMF2JT3K30 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF2JT3K30
Brief Description
RES METAL OX 2W 3.3K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF2JT3K30.pdf
Availability of RSMF2JT3K30
QUANTITY
RSMF2JT3K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF2JT3K30
Internal Part NumberEIS-RSMF2JT3K30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.165" Dia x 0.433" L (4.20mm x 11.00mm)