Stackpole Electronics Inc. RSMF3JB27K0
RSMF3JB27K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JB27K0
Brief Description
RES METAL OX 3W 27K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JB27K0.pdf
Availability of RSMF3JB27K0
QUANTITY
RSMF3JB27K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JB27K0
Internal Part NumberEIS-RSMF3JB27K0
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JB27K0
Related LinksRSMF3, RSMF3JB27K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JB27K0 Details Description
Related parts for RSMF3JB27K0
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 40POS .050" SMD datasheet.pdf
RES 130K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 1INCAND S6 CNDLBR SCRW datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT VBGA datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 2012 datasheet.pdf
WIRE FEED TOOLING KIT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 250VAC datasheet.pdf