Vishay/Dale ALSR0330R00FE12
ALSR0330R00FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR0330R00FE12
Brief Description
RES 30 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR0330R00FE12.pdf
Availability of ALSR0330R00FE12
QUANTITY
ALSR0330R00FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR0330R00FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR0330R00FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR0330R00FE12
Related LinksALSR033, ALSR0330R00FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR0330R00FE12 Details Description
Related parts for ALSR0330R00FE12
CAP ALUM 120UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/ADJ 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
LENS W/HOLDER 21.6MM OVAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
C/A 3MM OFNP 50UM 0M3 MPO 14M datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT PLUG datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
DSUB 50 F SOD CLIN ZINC datasheet.pdf