Stackpole Electronics Inc. RSMF3JT43R0
RSMF3JT43R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF3JT43R0
Brief Description
RES METAL OX 3W 43 OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF3JT43R0.pdf
Availability of RSMF3JT43R0
QUANTITY
RSMF3JT43R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF3JT43R0
Internal Part NumberEIS-RSMF3JT43R0
Standard Package1,000
SeriesRSMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF3JT43R0
Related LinksRSMF3, RSMF3JT43R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF3JT43R0 Details Description
Related parts for RSMF3JT43R0
CONN TERM BLOCK 16POS 3.5MM PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE .1A 600V FST MIDGET UL CSA datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC AMP GAIN +100V/V PREC 8-UMAX datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 2.2V SSOT-2 datasheet.pdf
MODULE DIODE 100V 200A ADDAPAK datasheet.pdf
CONN SHROUD HDR 6 POS 2.5MM TH datasheet.pdf