Stackpole Electronics Inc. RSMF5JB18K0
RSMF5JB18K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JB18K0
Brief Description
RES METAL OX 5W 18K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JB18K0.pdf
Availability of RSMF5JB18K0
QUANTITY
RSMF5JB18K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JB18K0
Internal Part NumberEIS-RSMF5JB18K0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JB18K0
Related LinksRSMF5, RSMF5JB18K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JB18K0 Details Description
Related parts for RSMF5JB18K0
CONN BASE SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
TWNTB 64W.120V.60HZ.FLOR.NDUNT25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
SSD EUSB 2 10PIN 2.54MM 64GB SLC datasheet.pdf