Stackpole Electronics Inc. RSMF5JT18K0
RSMF5JT18K0 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF5JT18K0
Brief Description
RES METAL OX 5W 18K OHM 5% AXL
Datasheet Download
RSMF5JT18K0.pdf
Availability of RSMF5JT18K0
QUANTITY
RSMF5JT18K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF5JT18K0
Internal Part NumberEIS-RSMF5JT18K0
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF5JT18K0
Related LinksRSMF5, RSMF5JT18K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF5JT18K0 Details Description
Related parts for RSMF5JT18K0
SUMMER-WINTER datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 21POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
09+09 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
FUSEHOLDER INLINE ATO datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOT323 datasheet.pdf