Stackpole Electronics Inc. RSPF3JA47R0
RSPF3JA47R0 picture photo
Mfg. Part Number
RSPF3JA47R0
Brief Description
RES FLAMEPROOF 3W 47 OHM 5%
Datasheet Download
RSPF3JA47R0.pdf
Availability of RSPF3JA47R0
QUANTITY
RSPF3JA47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSPF3JA47R0
Internal Part NumberEIS-RSPF3JA47R0
Standard Package500
SeriesRSPF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSPF3JA47R0
Related LinksRSPF3, RSPF3JA47R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSPF3JA47R0 Details Description
Related parts for RSPF3JA47R0
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL V850ES SG2 UPD70F3281 datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
17+17 WAY MALE CRIMP L/BORE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.8A 150 MOHM TH datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf