Vishay Sfernice RSSD25168A2200JB06
RSSD25168A2200JB06 picture photo
Mfg. Part Number
RSSD25168A2200JB06
Brief Description
RESISTOR 220 OHM 200W 5% WW
Datasheet Download
RSSD25168A2200JB06.pdf
Availability of RSSD25168A2200JB06
QUANTITY
RSSD25168A2200JB06 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSSD25168A2200JB06
Internal Part NumberEIS-RSSD25168A2200JB06
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Power (Watts)200W
Tolerance±5%
Adjustment TypeSlide
Diameter1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
Length6.614" (168.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSSD25168A2200JB06
Related LinksRSSD25168, RSSD25168A2200JB06 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
RSSD25168A2200JB06 Details Description
Related parts for RSSD25168A2200JB06
BATT NICAD D SIZE R TYPE W/TAB datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
SOCKET BACK-CONNECTING FOR MY datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V CH 0603 datasheet.pdf