TE Connectivity AMP Connectors RT-555-T.75-A260-50
RT-555-T.75-A260-50 picture photo
Mfg. Part Number
RT-555-T.75-A260-50
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
ADHESIVES & SEALANTS
Datasheet Download
RT-555-T.75-A260-50.pdf
Availability of RT-555-T.75-A260-50
QUANTITY
RT-555-T.75-A260-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RT-555-T.75-A260-50
Internal Part NumberEIS-RT-555-T.75-A260-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT-555-T.75-A260-50
Related LinksRT-555-T., RT-555-T.75-A260-50 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RT-555-T.75-A260-50 Details Description
Related parts for RT-555-T.75-A260-50
BIT TORX T40 1.38" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf