Yageo RT0402BRE0722R6L
RT0402BRE0722R6L picture photo
Mfg. Part Number
RT0402BRE0722R6L
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RT0402BRE0722R6L.pdf
Availability of RT0402BRE0722R6L
QUANTITY
RT0402BRE0722R6L Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0402BRE0722R6L
Internal Part NumberEIS-RT0402BRE0722R6L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0402BRE0722R6L
Related LinksRT0402BR, RT0402BRE0722R6L Datasheet, Yageo Distributor
RT0402BRE0722R6L Details Description
Related parts for RT0402BRE0722R6L
MEMORY CARD FLASH 64MB datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A TO262 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 3A SOD64 datasheet.pdf